Můj příběh

Na své cestě potkávám mnoho důležitých lidí, protože všichni jsou důležití.

Hlavní úlohu v mém životě hráli rodiče, učitelé, kamarádi, spolužáci, šéfové různých kategorií, kolegové, duchovní bytosti, kartáři, partneři, děti, lidi, kteří to se mnou mysleli dobře i tací, kteří to se mnou úplně dobře nemysleli.

Vesmír mi posílá vždy ty pravé osoby ve správnou chvíli, kdy se můžeme společně vzájemně posunout nebo něco pochopit. Jako vám všem :-).

I já si nechávala pomoci ve chvíli, kdy jsem si říkala, že už sama nevím kudy kam. Pohodlně jsem se obrátila na kartářku, a že jich bylo... a čekala jsem na spasení. Chtěla jsem znát přesný datum a čas, kdy bude den "D", pila jsem v klidu kávu a otáčela kalendář... Když nastalo ono datum a vše bylo při starém, popadla mě zlost. A stával se z toho zvyk. Nebo spíš návyk. 

Nemohu říct, že bych se nesnažila, občas jsem oslovila i dle mého fundované odborníky, kteří nade mnou kroužili kyvadlem, peněženka se tenčila, ale já byla pořád vzteklá a nespokojená a nastalo další kolečko trápení. 

Jednoho dne jsem narazila na dámu, která mi nabízela, že za mě na dálku vyřeší partnerský problém. V dohodnutý čas začne působit a až bude hotovo, dá mi vědět. :-) A to už bylo i pro mne - pohodlného člověka moc :-). Napadaly mě otázky typu, jak může za mě někdo na dálku vyřešit můj problém? Bude ho vůbec řešit? Když se nic nezmění, čí to bude vina? Došlo mi, že se jedná pouze jen o podlézání překážek, nechtěla jsem se konfrontovat se sebou samou. Absolutně jsem odmítala přijmout realitu takovou jaká je a ze strachu z odpovědnosti za vlastní život, jsem ji za úplatu přehazovala na druhé.

Proto je mou představou pracovat s vámi, nikoliv za vás.

Následoval zlom

Do života mi vstoupila žena, která mi postupně začala otevírat oči, říkala to, co jsem nechtěla slyšet a  tlačila mě k tomu, abych začala pracovat hlavně já a nevinila z toho, jak se cítím, ostatní. A ačkoliv nemá ráda slovo tlak - já to tak vnímala, protože jsem se  vlastně vůbec měnit nechtěla, přišlo mi to moc pracné, složité, časově náročné a s nejistým výsledkem, neměla jsem k tomu důvěru, ale díky ní a její trpělivosti, jsem velmi rychle zjistila, že to smysl má. 

Víte, žádný člověk za nás nemůže vygumovat naši bolest, prožitek nebo zranění. Chápu, že ne každý má sílu se vracet znovu do svých traumat, někdo se může cítit jistěji v zažité nespokojenosti než vykročit do neznámé budoucnosti.

Náš mozek umí perfektně potlačit nepříjemné zkušenosti, byť si každou dokonale pamatuje. Buďme za to vděčni, neboť přehrávat si každý den zpětně celý život by mohlo být pro člověka vysilující, ale znamená to, že jsou staré rány stále s námi.

Mějte na paměti, že nejlépe to se sebou myslíte jen vy!

A tak jsem si začala od nuly budovat nový život. Hodnoty, které mi byly do té doby pro smích se stávaly mým denním chlebem. Na pořadu dne začala být vděčnost, úcta, respekt, láska, přátelství a trpělivost. Naučila jsem se mít se ráda, vážit si sebe, svého života a nic nebrat jako samozřejmost. Nic není samozřejmost. A právě zmiňovaný vděk a pokora nás posouvají. Je na každém jakou cestou v životě se vydá a je to naprosto v pořádku. Já si vybrala klid, nadhled, radost, postupně jsem začala měnit sebe, což se promítlo i do mého okolí. Lidé mě najednou začali vnímat jinak. Odcházeli staří rádoby kamarádi a přicházeli noví kvalitní lidé, kteří odpovídali mému naladění. Nakonec jakoby život sám vytěsnil protivné škarohlídy. Jenže proč? Protože já sama přestala být škarohlídem. Je to dokonalý systém zrcadlení. Úžasně a přesně cílí na naše silné stránky i slabiny.

Jakákoliv přesvědčení, která o sobě máme, nám okolí zrcadlí svým postojem, který vůči nám chová.

Celý systém funguje naprosto perfektně. Kolem i uvnitř nás jsou energie, které se rychle mění. To, že se dnes cítíme špatně, může být zítra minulostí. Vše záleží na našem rozhodnutí odpoutat se od okovů minulosti, zrušit stávající vzorec a nahradit ho láskou a přijetím.